RODZINA 500+ – UWAGA NA PRÓBY OSZUSTWA

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej ostrzega przed próbami oszustwa w związku z wejściem w życie programu „Rodzina 500+”.

Polegać one mają na próbie wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. Jak czytamy: „W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku”.

Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy.
Przypominamy, że składać go będzie można od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli zdążymy złożyć go do 30 czerwca, wtedy dostaniemy pieniądze za okres od 1 kwietnia.

Wniosek można złożyć w wersji papierowej w gminie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.
Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Wypłacane będzie przelewem na konto lub w gotówce.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.