RODZINNA STREFA TWÓRCZEGO RECYKLINGU & STREFA CHILLOUT

Jak co roku ostródzkie Stowarzyszenie Rzeczjasna zaprasza do swoich stref. Tam dzieci nigdy się nie nudzą, a dorośli relaksują się w prawdziwie mazurskim, korzennym otoczeniu.

 Twórczy  recykling  to  artystyczne,  kreatywne  przetwarzanie  tego,  co  już  niepotrzebne.  To  nadawanie  nowego  życia  starym przedmiotom.  Zamiast  kupować  –  zrób  sam.  Rodzinne  zajęcia  są  okazją do twórczego spędzenia czasu dla rodziców i dzieci. Dają możliwość pokazania dzieciom, że to, co z pozoru wydaje się stare i niepotrzebne, może być wspaniałą zabawką. Rozwijają wyobraźnię i dostarczają nowych umiejętności.

 One World – Africa, godz. 14.00 – 20.00

W tym roku wyruszamy w wirtualną podróż odwiedzając  odległe zakątki świata, żeby przekonać się, że wszyscy żyjemy na tej samej planecie – Planecie Wszystkich Ludzi. W  czasie  zabaw i aktywności dzieci  w  naturalny  sposób  poznają  obce  dla  nich  kultury, uczą  się poszanowania odmienności, kreatywności, pracy w grupie. Zajęcia dostosowane do wszystkich grup wiekowych, a także dla dorosłych. Aktywności mogą być podejmowane przez dzieci samodzielnie pod okiem animatora lub wraz z rodzicem.

Działania warsztatowe:

  • Malowanie twarzy w etniczne wzory
  • Kącik Malarski: odtwarzanie według wzorów tradycyjnych afrykańskich motywów
  • Wykonywanie biżuterii i ozdób inspirowanych kulturą afrykańską
  • Ozdabianie kartonowych masek, tarcz i dzid
  • Ścianka do malowania
  • Grajdołek: kącik gier planszowych, zapomnianych przez wielu gier podwórkowych jak skakanie przez gumę, tradycyjne drewniane szczudła, gra w klasy, a także gry i zabawy z różnych stron świata
  • Mini Safari: wykonywanie mini modeli zwierząt występujących w Afryce
  • Maxi Safari: wykonywanie dużych kartonowych modeli zwierząt afrykańskich

Strefa malucha – piaskownica, zabawy z animatorami, kącik czytelniczy

Strefa Relaksu (Chillout), 14.00 – 2.00

Leśne ostępy, mazurskie pola i łąki – w tym roku w strefie relaksu będziecie korzystać z uroków tego, co daje nasza mazurska ziemia. Pod namiotem, na powierzchni 100m2 odtworzymy to, z czego słynie nasza okolica. Będzie spokój, muzyka natury, śpiew ptaków, szum strumieni, aromat ziół z okolicznych pól, smaki lata. Wszystko naturalne i autentyczne.

Czerwone Koszary, 11-13.08

wstęp / uczestnictwo bezpłatne

Przygotowaniem i prowadzeniem stref zajmuje się Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna.

http://www.simrzeczjasna.pl/

https://www.facebook.com/simrzeczjasna

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.