RONDO PRZY WIADUKCIE NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIE POWSTANIE

Ponad rok temu były plany budowy ronda po południowej stronie wiaduktu. Obecnie nie ma wielkich szans na jego budowę.

Wiadukt po południowej stronie kończy się rozwidleniem, można pojechać na ul. Grunwaldzką (powiatowa) oraz Kopernika i I Dywizji (miejskie). Pierwotnie rondo miało powstać we współpracy samorządów, teraz jest to raczej nieaktualne –

Gmina Miejska posiada opracowaną koncepcję na przebudowę skrzyżowania ulic Drwęckiej z Grunwaldzką, która może być podstawą do zlecenia wykonania dokumentacji projektowej. W obecnej chwili nie jest znany termin wykonania dokumentacji ani termin przebudowy tego skrzyżowania – poinformowała Małgorzata Ostrowska, Dyrektor ZDP.

Koncepcje ronda:

Pytaliśmy również w Urzędzie Miejskim o kwestię ronda – zostaliśmy odesłani do Zarządu Dróg Powiatowych, co wskazuje na fakt, że Miasto nie planuje partycypowania w budowie skrzyżowania okrężnego. Trzeba napisać wprost – przy obecnych, właściwie nieistniejących relacjach pomiędzy ostródzkimi samorządami a miastem budowa ronda jest raczej niemożliwa.

Ostatnie ruchy burmistrza Michalaka tylko utwierdzają w przekonaniu, że nie chce wchodzić w interakcje ze Starostwem czy Urzędem Gminy Wiejskiej. Czy to dobrze? Oceńcie sami.

”Ciężka” współpraca pomiędzy samorządami to jedna rzecz. Druga, również bardzo istotna to pieniądze: Według pierwotnych kalkulacji budowa ronda w tym miejscu miałaby wynieść około 10 000 000 zł.

Przykładem ostródzkiej architektury drogowej, która powstała we współpracy samorządów jest rondo krzyżujące ulice: Pieniężnego i 11 Listopada.

1 comments

Cholera jaka przebudowa, tak naprawdę rondo już jest. Wystarczy postawić znaki i już. Chryste panie, masakra jakaś z tymi władzami.co,szkoda pieniążków na kilka znaków? Buhahaha

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.