ROZBUDOWA OŚWIETLENIA W OSTRÓDZIE DOPIERO ZA ROK

W ostatnim czasie zauważalne było podnoszenie tematu oświetlenia ulic w Ostródzie. Czytelnicy w komentarzach na naszym fanpage’u często przytaczali niebezpieczne, nieoświetlone przejścia dla pieszych m.in przy ul. Chrobrego i 11 Listopada.

Władze miasta rzeczywiście mają w planach gruntowną modernizację i rozbudowę oświetlenia miejskiego. O jego gruntowności może świadczyć łączna kwota jaka zostanie przeznaczona, ponieważ wynosi 6 000 000zł. Pierwotnie planowano wykonanie inwestycji w okresie 2017 – 2020. Jednakże zdecydowano się przełożyć inwestycje w czasie – Zadanie jest planowane do realizacji z dofinansowaniem środków unijnych. Na 2017 rok nie ogłoszono konkursu na tego typu zadanie – poinformował Paweł Krupiński, inspektor do spr. promocji miasta. W związku z tym realizacja została przełożona na okres 2018-2019.

Co konkretnie będzie obejmować modernizacja? W chwili obecnej nie wiadomo – wszystko jest w fazie planowania, nie ustalono jeszcze przy których ulicach powstaną nowe źródła światła – Dodał Paweł Krupiński.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.