ROZBUDOWA PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W OSTRÓDZIE

Powiat Ostródzki realizuje projekt pn. „Rozbudowa bazy rehabilitacyjnej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostródzie”. Celem podjętych działań jest rozbudowa bazy rehabilitacyjno-dydaktycznej na potrzeby zajęć rehabilitacyjnych. Działania będą realizowane w Poradni, która jest częścią Zespołu Placówek Pedagogicznych.

Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wyrównywanie szans w dostępie do rehabilitacji i rewalidacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z terenu powiatu ostródzkiego i gmin z okolic powiatu. Ponadto rozbudowa bazy rehabilitacyjnej o dodatkową salę pozwoli Poradni organizować pełen proces rehabilitacji dla dużo większej liczby osób niż obecnie. Dodatkowo powstała sala do rehabilitacji będzie stanowiła idealne miejsce do prowadzenia zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Prowadzenie ćwiczeń i rehabilitacji będzie idealnym dopełnieniem całego procesu rewalidacyjnego niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Przewidujemy, że z nowego pomieszczenia skorzysta rocznie 220 – 250 dzieci. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu możliwe będzie prowadzenie zajęć od razu po oddaniu budynku do użytku.

Wartość inwestycji 987 646,85 zł, z czego prawie 50 % to dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Inwestycja zostanie zakończona w grudniu 2022 r.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.