JUŻ WKRÓTCE BUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S5 NA ODCINKU: ORNOWO – WIRWAJDY

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad głosiła przetarg na wykonanie koncepcji programowej, projektu budowlanego i projektu wykonawczego dla zadania: Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy długości ok 5,6 km oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót objętych ww. dokumentacją.

Oferty można składać do 10 kwietnia 2017 r.

W postępowaniu przyjęto cztery kryteria oceny ofert. Oceniane będą następujące parametry:

  1. cena – 60%
  2. doświadczenie kierownika zespołu środowiskowego – 7%
  3. udział audytora bezpieczeństwa ruchu drogowego – 3%
  4. doświadczenie zespołu projektowego – 30%

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje opracowanie koncepcji programowej w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, projektu budowlanego i projektu wykonawczego w terminie 22 miesięcy od dnia zawarcia umowy oraz pełnienie nadzoru autorskiego przez 10 miesięcy dla realizacji obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych i przez 24 miesiące dla realizacji robót budowlanych.

Budowa drogi S5 na odcinku Ornowo – Wirwajdy o dł. ok 5,6 km jest kontynuacją realizowanej obecnie obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16, która docelowo stanie się częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz – Ostróda. W ramach zadania przewidziana jest budowa dróg dojazdowych obsługujących teren przyległy, ponadto przebudowane będą drogi poprzeczne innych kategorii kolidujące z drogą S5. Będzie to droga o przekroju dwujezdniowym. Powstanie na niej węzeł  Ostróda Zachód, 3 wiadukty, 1 estakada.

Źródło: GDDKiA

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.