CZY MIESZKAŃCY WYBACZĄ BURMISTRZOWI? ZNAMY DATĘ REFERENDUM

Stało się. Ogłoszona została data Referendum Odwoławczego Zbigniewa Michalaka. Po dość łagodnym początku wydawać by się mogło, przyzwoitej kadencji, przyszła pora na szereg ostródzkich afer połączonych z nerwową atmosferą. Czy mamy styczność z najbardziej kontrowersyjnym burmistrzem? Już 14 czerwca mieszkańcy miasta ocenią czy warto dać burmistrzowi drugą szansę czy też nie. A może są też i tacy, którzy działania burmistrza oceniają pozytywnie.

Warto pamiętać o wydarzeniach jakie miały miejsce podczas panowania Zbigniewa Michalaka: paraliż komunikacji podmiejskiej, próba zwolnienia Prezesa PWiK. To sytuacje, które zakończyły się strajkiem i groźbą strajku lokalnej społeczności i grup pracowniczych. Presja spowodowała, że prezes PWiK zachował swe stanowisko, jednak w przypadku kryzysu komunikacyjnego szkoda się dokonała, ponieważ autobusy przestały kursować poza miasto na półtora miesiąca. A wystarczyło respektować zapisy umowy z Gminą Wiejską i w międzyczasie negocjować nową – wszyscy by byli szczęśliwi, tym bardziej że finalnie słynna stawka za wozokilometr jakiej chciał burmistrz (niecałe 8zł) została osiągnięta przy podpisaniu nowej umowy.

Później przyszły następne wydarzenia mające miejsce podczas kadencji burmistrza, które wzburzyły z sposób znaczny mieszkańców miasta:

  • problemy z otwarciem basenu (ciągłe przekładanie terminu) i niska jakość remontu,
  • niekoniecznie zgodne z prawem zwolnienie Dyrektora Centrum Kultury Juliana Pawłowskiego (sprawa rozstrzygnie się w sądzie, złożona została skarga),
  •  postawienie barierek blokujących wjazd na ul. Piastowską w imię prawa i później również w imię prawa ich usuwanie na koszt podatnika,
  • ”trzydniowy kosmetyczny remont” hali MOS, który trwa już od 5 lutego i dalej się nie zakończył.
  • przedłużające się otwarcie targowiska pomimo nacisków mieszkańców,
  • pomysł stworzenia strefy festiwalowej na bagnistym terenie przy ul. Pionierskiej,
  • próba wypowiedzenia umowy najmu garaży zajmowanych przez PCK,
  • niedotrzymywanie obietnicy wyborczej dotyczącej pełnej transparentności (co znamy z autopsji). Na ten moment burmistrz przegrał już trzy sprawy w sądzie w związku z nieudzielaniem odpowiedzi na pytania zadawane przez media.
  • trzeba też pamiętać o sytuacji związanej z utworzeniem żłobka w tzw. Małej Trójce, która spotkała się z ogromnym sprzeciwem rodziców uczniów.

Idźmy na referendum i głosujmy zgodnie ze swoim sumieniem. Pokażmy, że jesteśmy odpowiedzialną i świadomą lokalną społecznością.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.