ADAPTOWALI SIĘ DO POLICYJNEJ SŁUŻBY W OSTRÓDZIE

W dniu wczorajszym (26 czerwca br.) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbyło się uroczyste zakończenie adaptacji zawodowej młodych policjantów.

Funkcjonariusze od początku maja pełnili służby na terenie całego powiatu. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych podziękował im I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki oraz Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Ostródzką komendę zasiliło 28 młodych policjantów. Przez ostatnie tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców naszego powiatu. Służby przez nich pełnione odbywały się w systemie zmianowym, w patrolach pieszych.

Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto brali udział w zabezpieczeniu imprez zaplanowanych na naszym terenie, w tym również o charakterze artystyczno – rozrywkowym i sportowym.

Pełnienie przez nich służb na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie możliwe było dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.