AKCJA „BEZPIECZNY PRZEJAZD”

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” rozpoczynają dziś kolejną wakacyjną edycję akcji edukacyjno-prewencyjnej „Bezpieczny piątek”.

Ambasadorki i Ambasadorzy Bezpieczeństwa we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei i Policją będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

 Projekt ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa oraz uzmysłowienie uczestnikom ruchu, jak niewiele potrzeba by być bezpiecznym na przejeździe lub znaleźć się po drugiej stronie i stracić życie lub doznać uszczerbku na zdrowiu.

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu, ale również czas wzmożonego ruchu na drogach i przejazdach kolejowo-drogowych. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Zarządca infrastruktury kolejowej przypomina, by na przejazdach kolejowo-drogowych m.in. nie ignorować znaku stop, czerwonego światła, nie omijać rogatek. 

Dla zwiększenia bezpieczeństwa Ambasadorzy Bezpieczeństwa w każdy wakacyjny piątek będą prowadzić działania na przejazdach kolejowo-drogowych. Dziś możecie nas spotkać m.in. w Częstochowie, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Myszkowie, Nowogardzie, Balicach, Ostródzie, Łysomicach, Laskowicach, Prostkach, Woli Filipowskiej.

Kierowcy, piesi i rowerzyści przekraczający tory zostaną wyposażeni w materiały edukacyjne. Będą mogli również porozmawiać o bezpieczeństwie na terenach kolejowych czy zasadach korzystania z żółtej naklejki PLK z Ambasadorami i Ambasadorkami Bezpieczeństwa, aby sami mogli stać się nimi.

Każdego roku na przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach dochodzi do około 200 kolizji i wypadków. Za 99% z nich odpowiadają kierowcy. Pamiętajcie, że to właśnie ignorowanie lub nieznajomość przepisów, brak rozsądku, pośpiech czy zmęczenie są największymi zabójcami na przejazdach kolejowo-drogowych. Nie zapominajcie też, że jeśli tylko spotkacie Ambasadorki i Ambasadorów Bezpieczeństwa podczas akcji „Bezpieczny piątek”, to możecie przybić im „piątkę” i porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach. 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.