ARKADIUSZ STĘPKA Z OSTRÓDZKIEJ STRAŻY Z AWANSEM W POZNANIU

15 lipca 2017 r. słuchacze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu przystąpili do uroczystej promocji na placu apelowym szkoły. Wśród nich znalazł się nasz funkcjonariusz – Arkadiusz Stępka. Dwa lata wytężonej pracy i intensywnej nauki zwieńczone zostały awansem na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim oraz uzyskaniem tytułu technika pożarnictwa.

Kadetów (słuchaczy szkół aspiranckich) na młodszego aspiranta mianował nadbrygadier Marek Jasiński – zastępca komendanta głównego PSP. Promocja poprzedzona została uroczystą mszą św. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Trójcy w Poznaniu.

Na co dzień Pan Stępka pracuje jako starszy technik w sekcji kontrolno-rozpoznawczej w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie. Jego rola jest nie do przecenienia ponieważ to m. in. on dba o szeroko pojętą prewencję przeciwpożarową na terenie naszego powiatu. Praktycznie każdy nowo oddawany do użytkowania obiekt użyteczności publicznej bądź produkcyjno-magazynowy jest poddawany szczegółowej kontroli w zakresie spełniania przepisów bezpieczeństwa pożarowego. Jest to funkcja, która wymaga bardzo dużego zasobu wiedzy. Jesteśmy przekonani, że ostatnie dwa lata nauki przełożą się na jeszcze bardziej efektywną służbę.

 

Opracował: st. kpt. Marcin Wiśniewski
Zdjęcia: mł. asp. Arkadiusz Stępka/ SA PSP w Poznaniu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.