BAL KARNAWAŁOWY I GWIAZDKOWA NIESPODZIANKA DLA DZIECI W GIMNAZJUM W DURĄGU

W sobotę, 21 stycznia dzieci z sołectwa Durąg zostały zaproszone przez Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu na bal karnawałowy. Maluchy w wieku 2-9 lat wraz z rodzicami lub opiekunami wzięły udział we wspólnej zabawie. Na wszystkich czekał pyszny, słodki poczęstunek oraz kawa lub herbata przygotowane przez Małgorzatę Ławnicką i Lidię Hudzię. Nad imprezą czuwał dyrektor szkoły Rafał Jarema dbający o dobrą atmosferę wspólnie z żoną Renatą. Były konkursy i wspólne tańce, do których wszystkich zachęcały wolontariuszki z Gimnazjum:  Aleksandra Kijek, Julia Kamińska, Nikola Skonieczka, Małgorzata Chmielewska i Ania Gawęda.

dscn0143_wmOczywiście nie zabrakło także Mikołaja, a nawet dwóch, w rolę których wcielili się Tadeusz Szostek i sołtys Zdzisław Kugler. Wręczali oni milusińskim prezenty, które trafiły do dzieci z durąskiego sołectwa dzięki pastorowi z parafii ewangelicko-metodystycznej z Kraplewa Wojciechowi Fidurskiemu oraz jego żonie Irenie. Pociechy otrzymały paczki przygotowane w ramach Gwiazdkowej Niespodzianki, wysyłane przez dzieci i rodziny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Finlandii, Austrii, Szwajcarii i Nowej Zelandii. Każda z takich paczek jest indywidualna, inna od pozostałych, przygotowana przez dziecko, osobę dorosłą lub całą rodzinę. Projekt Gwiazdkowej Niespodzianki (Operation Christmas Child-OCC) zapoczątkowany został w 1990 roku w Walii przez Davida Cooke’a, który wysłał paczki potrzebującym dzieciom z zaniedbanych sierocińców w Rumunii. Od 1993 roku OCC wysłało ponad 100 milionów paczek do dzieci w 148 krajach. Gwiazdkowa Niespodzianka jest częścią światowego projektu Samaritan’s Purse.

Organizację balu karnawałowego wspierali także inni pracownicy ze szkoły w Durągu. Dzięki wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę inicjatywę najmłodsi mieli mnóstwo radości i bardzo udany początek ferii.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.