BAWILI SIĘ W KRETOWINACH

Wiele osób doskonale bawiło się na  Festynie w Kretowinach, który odbył się 15 lipca 2017 r. przy plaży głównej.

Ze specjalnie przygotowanym repertuarem piosenki szantowej wystąpił zespół „Czarne Wilki” z Ostródy. Dla wszystkich wodniaków (kajakarzy, wioślarzy, żeglarzy) i sympatycznej publiczności zagrali: Andrzej Olszko, Edward Bierdziewski, Mirosław Jagielski oraz Łukasz Lemanowicz.

Następnie wystąpił zespół „Big Party” z Bielska-Białej. Pomysłodawcą i założycielem zespołu jest wokalista, lider, autor tekstów i muzyki – Edward Stecyk. Artyście na scenie towarzyszyły dwie urocze tancerki. Zespół ma na swoim koncie kilka wyróżnień m.in. Złotą Nutę na festiwalu disco polo Tychy 2016, II miejsce na debiutach roku na festiwalu Szydłowiec 2016 oraz II miejsce – Złotą Nutkę na festiwalu disco polo Łódź 2017.

Na zakończenie zagrał zespół „Doxxx” z Kędzierzyna Koźla. Zespół jest laureatem pierwszego miejsca w konkursie Disco Polowanie w Jabłonnej oraz pierwszej nagrody na festiwalu disco Mazovia w 2016 r. Koncertował na najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Polsce. Zespół wystąpił w składzie: Michał Kacperczyk, Wiesław Chęć oraz DJ Marcus.

Między koncertami odbywały się konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedną z nagród był rower ufundowany przez Salon Rowerowy DEREK w Morągu. Każdy kto uczestniczył w festynie i był posiadaczem karty rowerowej mógł wygrać rower. Należało wypełnić kartkę z prostym pytaniem i wrzucić do szklanego pojemnika. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na scenie po koncercie zespołu „Big Party”. Dwóch szczęśliwców z Elbląga i jedną osobę z Morąga wylosował wokalista zespołu Edward Stecyk. Każdy musiał odpowiadać na pytania związane z jeziorem Narie oraz miastem i gminą Morąg. Zwyciężczynią okazała się Halina Wiśniewska z Morąga. Oprócz nagrody głównej były również nagrody pocieszenia.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.