BOGUCHWAŁY I KSIĄŻNIK: PODSUMOWANIE SPOTKANIA Z SOŁTYSAMI I RADAMI SOŁECKIMI

„Umożliwienie współdecydowania o rzeczach ważnych ma kluczowe znaczenie w postrzeganiu przeze mnie dobra wspólnego i dbałości o przestrzeń w której żyjemy” – powiedział Burmistrz Miłakowa Pan Krzysztof Szulborski, podsumowując spotkania z Sołtysami i Radami Sołeckimi w Boguchwałach i Książniku.

To właśnie we wspomnianych powyżej miejscowościach powstały nowe świetlice wiejskie wybudowane przez Gminę Miłakowo przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, o które wspaniale dbają zatrudnione przez Burmistrza Miłakowa opiekunki oraz lokalni liderzy.
Małe ośrodki kultury cieszą się zainteresowaniem mieszkańców nie tylko ze względu na udział w oferowanych formach aktywności przygotowanych przez Panie świetlicowe, ale również z uwagi na chęć organizacji własnych wydarzeń rodzinnych i towarzyskich.
Celem spotkania było wypracowanie wspólnych rozwiązań dotyczących warunków udostępnienia wspomnianych obiektów. Wiodącą myślą towarzyszącą tym rozmowom było wspólne przekonanie, iż wszystkim nam (czyli samorządowi i sołectwom) zależy na wieloletnim utrzymaniu nieruchomości w doskonałej kondycji
 „Bardzo cieszy mnie fakt, że spostrzeżenia i wnioski wszystkich uczestników były tożsame, a wspólnie ustalone możliwości i zasady udostępniania obiektów zostaną przekazane Paniom świetlicowym” – podsumował Pan Burmistrz.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.