CHCĄ BY POWSTAŁA „RADA OSIEDLA NA STARYM MIEŚCIE W OSTRÓDZIE”

„Ostróda, z malowniczym urokiem i bogatą historią, jest miastem pełnym możliwości rozwoju, ale również stojącym przed wyzwaniami. Jednym z nich jest brak zorganizowanej grupy, która mogłaby realnie wpłynąć na zmiany w lokalnej społeczności” – mówi Kamil Krzyżanowski z Ostródy.

Teren, który obejmowałaby działaniem Rada Osiedla Stare Miasto to obszar ulic: 3 Maja, Dominika Savio, Drwęcka, Garnizonowa, Gizewiusza, Konstytucji, Mickiewicza, Nad Kanałem, Nadrzeczna, Niepodległości, Olsztyńska, Plac Tysiąclecia P.P., Polna, Przemysłowa, Pułaskiego, Reymonta, Słowackiego, Sowińskiego, Spichrzowa, Stapińskiego, Steenke, Tetzlaffa, Wąska, Wyspiańskiego, Zamkowa.
Grupa chce i ma za zasadne, by społeczność mogła uczestniczyć w procesach decyzyjnych oraz mieć wpływ na rozwiązania dotyczące najbliższego otoczenia.
„W Ostródzie już powstały rady dla innych osiedli, tj. Plebiscytowe, Drwęckie czy Centrum. Jednak społeczność Starego Miasta pozostaje bez takiej struktury, która mogłaby realnie wpłynąć na kształtowanie jej otoczenia” – podkreśla Kamil Krzyżanowski
Drugie spotkanie zawiązujące nową radę osiedla odbędzie się już jutro – 11 maja o godzinie 11:00 w sali reprezentacyjnej zamku.
Inicjatorami tej akcji są Kamil Krzyżanowski, Anna Rutkiewicz i Alina Nowohońska.
Spotkanie jest otwarte.
Zdjęcie z akcji sprzątania wzgórza na ulicy Garnizonowej w ramach Akcji „Czysta Rzeka” 22 marca 2024.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.