CHCIAŁYBY POBIEGAĆ PO TRAWIE, POWĄCHAĆ DRZEWKO…

AFN Fundacja w Ostródzie pomaga bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom, a od 2012 roku zarządza Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Ostródzie\Lubajnach. Aby poprawić los swoich podopiecznych zbiera fundusze na wybudowanie wybiegu dla psów, które przebywają w schronisku.

Schronisko to położone jest na terenie niespełna 0,5 hektara. Na tym terenie mieszczą się boksy, w których mieszkają psy i koty, których jest czasami nawet ponad 300. Oprócz krótkich sobotnich spacerów  nie mają one możliwości spełniania swoich podstawowych potrzeb gatunkowych. Całe życie w boksach 2×2,3×2, 3×3 metra. Chciałyby pobiegać po trawie, powąchać drzewko. Idąc za ich potrzebami Fundacja pozyskała grunt obok schroniska i stanęła przed nowym wyzwaniem. Jednak, aby cokolwiek zacząć teren musi być ogrodzony. Koszt ogrodzenia przy wstępnej wycenie to ok. 150 zł za mb, a potrzebne jest około 700 mb.

Kwota ogromna, nieosiągalna dla AFN Fundacji. Ale może po kawałku, metr po metrze uda się pomóc psom i kotom (dla tych ostatnich planowane jest wybudowanie nowej kociarni – ale to będzie dopiero kolejny projekt). Mimo tego, że zwierzęta skazane przez ludzi na schronisko, będą mogły godnie i szczęśliwie spędzać dni w oczekiwaniu na dom. Pamiętajmy, że niektóre z nich nigdy nie znajdą domu i całe swoje życie spędzą w schronisku. Niech to nie będzie boks!

AFN Fundacja w ich imieniu prosi o każdą złotóweczkę!

Poniżej podajemy linki na strony internetowe AFN Fundacja w Ostródzie.

http://www.afn.pl/

Link na facebookową stronę AFN Fundacja

Przedstawiamy także kilka zdjęć jak ciasno jest obecnie w schronisku i nowego gruntu, który czeka na psie i kocie łapy!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.