ĆWICZENIA NARODOWYCH SIŁ REZERWOWYCH W GARNIZONIE MORĄG (FOTO)

W dniach 04-15.03.2019 r. w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej w Garnizonie Morąg odbyły się ćwiczenia rotacyjne żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych z WSzW Olsztyn.
Plan zajęć zawierał w większości zajęcia przygotowawcze z broni strzeleckiej do strzelań szkolnych i bojowych oraz procedury przygotowania i prowadzenia rzutu granatem bojowym. Żołnierze 1kNSR oprócz intensywnego szkolenia na strzelnicy wojskowej, wzięli udział w zajęciach taktycznych, inżynieryjno-saperskich i medycznych. Sprawdzili swoje umiejętności w posługiwaniu się wyposażeniem indywidualnym żołnierza oraz sprzętem wojskowym. W trakcie ćwiczeń rotacyjnych żołnierze NSR zostali poddani egzaminom zarówno z wiedzy ogólnowojskowej oraz ze sprawności fizycznej.

15 marca odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania żołnierzy NSR, na której Szef WSzW Pan płk Tomasz CIECHACKI podziękował instruktorom z 20BBZ, kadrze NSR i szkolonym za duże zaangażowanie w ćwiczenia co skutkowało wysokimi wynikami w końcowych sprawdzianach. Uroczystość zakończyła się defiladą.

Tekst: ppor. Joanna PĘDZIWIATR
Zdjęcia: ppor. Joanna PĘDZIWIATR, Pan Waldemar BOBROWSKI, st. chor. szt. rez. Aleksander GRABIEC

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.