CZESI Z USTI NAD ŁABĄ BYLI GOŚĆMI POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Na zaproszenie Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego w powiecie ostródzkim w dniach 14-19 lipca przebywała delegacja samorządowa partnerskiego województwa Usti nad Łabą z Czech, na czele z Hetmanem Oldřichem Bubeníčkiem. Gośćmi powiatu byli również przedstawiciele czeskiego magazynu turystycznego Travel Profi.

Dzięki dobrej współpracy z Żeglugą Ostródzko-Elbląską wizyta czeskich gości rozpoczęła się od rejsu statkiem po pochylniach Kanału Elbląskiego. W sobotę 16 lipca delegacja uczestniczyła w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, mając możliwość podziwiania skali i charakteru przedsięwzięcia oraz doświadczenia wielu niezapomnianych wrażeń. W trakcie wizyty goście odwiedzili interesujące ich obiekty turystyczne, zapoznali się z historią, kulturą i regionalną ofertą kulinarną naszego powiatu, mając możliwość degustacji niektórych potraw w Folwarku „Karczemka”, hotelu „Zamek” w Karnitach, czy w Aktywnej Agroturystyce w Starych Jabłonkach.
Ostatni dzień pobytu poświęcono na aktywny wypoczynek po napiętym programie poprzednich dni. Spływ kajakowy między śluzami „Miłomłyn” i „Zielona”, rajd rowerowy z Zielonej do Ostródy oraz wakeboard na jeziorze Drwęckim to formy wypoczynku, które naszym gościom przypadły do gustu.
Pobyt w powiecie był skrzętnie rejestrowany przez dziennikarzy z Travel Profi, co znajdzie odzwierciedlenie w najbliższym numerze tego czeskiego periodyka turystycznego.
Program pobytu przygotował i zrealizował Wydział Promocji powiatu przy współpracy z Zachodniomazurskim Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych.
Źródło: Powiat Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.