W DĄBRÓWNIE STAWIAJĄ NA REKREACJĘ

W dniu 27 marca 2017r. została podpisana umowa o dofinansowanie na realizację operacji pn. „Budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Dąbrówno w miejscowościach Leszcz i Stare Miasto”. Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 96 689,56 zł, gdzie całkowita wartość inwestycji 151 955,88 zł. 

W miesiącu maju nastąpi wyłonienie Wykonawcy zaplanowanych w projekcie prac budowlanych. Planuje się, że infrastruktura dostępna będzie dla mieszkańców gminy już od lipca bieżącego roku.

W ramach realizacji przytoczonego powyżej projektu dwa piękne jeziora wzbogacą się o nowe pomosty – Dąbrowa Mała na wysokości Starego Miasta oraz Dąbrowa Wielka na wysokości Leszcza. Dodatkowo w tej ostatniej miejscowości powstanie duża drewniana wiata o pow. 54,97 m2.

Inwestycja realizowana jest z myślą o mieszkańcach całej gminy. Ponadto może stanowić ciekawą atrakcję dla turystów spragnionych odpoczynku wśród mazurskich krajobrazów. Nowe pomosty z pewnością zyskają aprobatę amatorów aktywnego wypoczynku oraz kąpieli w jeziorze, zaś wiata sprawdzi się jako miejsce spotkań oraz integracji mieszkańców, jak również gości odwiedzających Gminę Dąbrówno.

źródło: Gmina Dąbrówno

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.