To już ostatnie dni, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI. Bycie SuperW to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi. By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz!
Ostatni dzwonek
W Dąbrównie nadal poszukiwane są osoby, które zaangażują się w tym roku w Paczkę. To właśnie od liczby wolontariuszy zależy skala pomocy, jaką otrzymają potrzebujące rodziny.
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.
Kto może być wolontariuszem?
Każdy może zostać wolontariuszem. Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie – wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że jest organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go efektywnie wykorzystywać. Do Paczki ludzie przychodzą i zostają, ponieważ zauważają, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat jest dopracowany i dobrze zorganizowany.
– Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny – mówi Natalia, wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI z kilkuletnim stażem.
Dlaczego warto?
Wolontariusze cenią sobie doświadczenie bycia w Paczce nie tylko za mądrą i przemyślaną pomoc. Uważają ten wolontariat jako szansę rozwoju, wpływ społeczno-biznesowy oraz możliwość poznania wyjątkowych ludzi i stworzenia sieci kontaktów. Wolontariat to także wartościowy punkt w CV, który śmiało można zamieścić w rubryce z doświadczeniem zawodowym.
– W tym projekcie uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał. Dowiadujemy się, jak rozmawiać z drugim człowiekiem, jak szukać płaszczyzny do tego, by mu pomóc. Ale także rzeczy przydatnych w normalnym życiu, tj. zarządzania swoim czasem, interakcji międzyludzkich czy zarzadzania ludźmi. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, we wdrożeniach, szkolenia. To możliwości rozwoju, które trudno znaleźć gdzieś indziej – mówi Karolina, wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.
By zgłosić się na wolontariusza należy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl. Następnie odbywa się rozmowę z Liderem i jednodniowe wdrożenie. Finał SZLACHETNEJ PACZKI odbywa się w tym roku w dniach 9-10 grudnia.