DZIEŃ DZIECKA NA WOJSKOWO

Żołnierze 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z żołnierzami 16. Dywizji Zmechanizowanej przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek dla podopiecznych placówek opiekuńczych oraz Domów Dziecka w całym województwie warmińsko- mazurskim.

Żołnierze 4.W-MBOT i 16. Dywizji Zmechanizowanej zapewniają, że atrakcji z okazji Dania Dziecka nie zabraknie, a ten wyjątkowy dzień sprawi jeszcze większą radość i uśmiech najmłodszych. W spotkaniach przewidziano pokazy musztry paradnej, występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga i Giżycka. Nie zabraknie również pokazu sprzętu i upominków.  Wszystko to pod placówkami kilkunastu lokalizacji.

Przy działaniach żołnierze muszą przestrzegać zasad sanitarno- epidemiologicznych w związku z zaistniałą sytuacją COVID-19 i nie  we wszystkich placówkach impreza może się odbyć. Do wszystkich jednak żołnierze chcą dotrzeć z upominkami zebranymi przez społeczność żołnierską.

„Dzień Dziecka to jedyny taki dzień w roku, nam zależy by była to dla dzieci wyjątkowa chwila, którą zapamiętają i będą miło wspominać. Kto wie, może wśród najmłodszych jest już przyszły żołnierz?” – mówi szer. Sabina Mazurek z 4. Warmińsko- Mazurskiej Obrony Tertyorialnej.

„Jesteśmy ramieniem dla lokalnej społeczności, działamy na wielu obszarach związanych z walką na rzecz przeciwdziałań rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale nie możemy zapominać o najmłodszych w tym trudnym czasie dla nas wszystkich.” Dodaje szer. Mazurek.

Patronat honorowy nad akcją objął Wojewoda Warmińsko- Mazurski Artur Chojecki. W ramach akcji żołnierze odwiedzą placówki między innymi w Olsztynie, Gryźlinach, Giżycku, Olecku, Fromborku, Ełku, Elblągu, Bartoszycach i Morągu.

Żołnierze 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu odwiedzili Domy Dziecka w Morągu, Lidzbarku, Szymonowie oraz Nowym Mieście Lubawskim. Równocześnie przypominamy, że są to Stałe Rejony Odpowiedzialności Batalionu i w ten sposób żołnierze mogli pomóc lokalnej społeczności.

Blisko 500 żołnierzy z 4. W-MBOT od 6 marca wspiera lokalną społeczność w walce z Koronawirusem. Działania w chwili obecnej skupione są na wygaszaniu ognisk COVID-19. W planach Brygady jest wznowienie szkoleń rotacyjnych jeszcze w tym miesiącu. Szkolenia podstawowe również wracają do kalendarza, pierwsze takie szkolenie ma się odbyć w lipcu tego roku. Wniosek do Terytorialnej Służby Wojskowej złożyć można we właściwej Komendzie Uzupełnień.

Źródło: 4. W-MBOT

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.