GARNIZON MORĄG. PRZYGOTOWYWALI SIĘ NA MISJĘ W AFGANISTANIE

W grudniu na misję szkoleniowo-doradczą wyruszy do Afganistanu IX zmiana żołnierzy, w której w skład wchodzą żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

W piątek 12 października, w garnizonie Morąg pomyślnie zakończyli oni sprawdzian przygotowania do wyjazdu.
Umiejętność wykonywania działań przez żołnierzy była skrupulatnie sprawdzana podczas przeprowadzonego ćwiczenia certyfikacyjnego pod kryptonimem Kabul IX. Egzaminatorami byli oficerowie z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sil Zbrojnych.

Pierwszy dzień ćwiczenia to apel ewidencyjny, gdzie sprawdzono dokumentację szkoleniową oraz operacyjną kontyngentu jak i dokumenty i wyposażenie każdego uczestnika misji. Kolejne dni trwało dynamiczne ćwiczenie w terenie. Żołnierze brali udział w patrolowaniu terenu, musieli reagować na nagły ostrzał. Tworzyli konwoje i ochraniali je w czasie przejazdu przez niebezpieczne rejony. Żołnierze musieli wykazać się znajomością procedur wzywania na miejsce walki wsparcia powietrznego
i lądowych sił natychmiastowego reagowania. Wszystko to w języku angielskim, ponieważ na miejscu będą współpracować z wojskami sojuszniczymi z różnych krajów.

Zdjęcia: ppor. Joanna Pędziwiatr

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.