GMINA MAŁDYTY Z NOWYM SPRZĘTEM STRAŻACKIM

Nowoczesny i specjalistyczny sprzęt to podstawa prowadzenia każdej strażackiej akcji. Wójt Gminy Małdyty Marcin Krajewski każdego roku przeznacza środki finansowane na doposażenie i utrzymanie  OSP oraz pozyskuje dodatkowe finanse, aby wspierać działania oraz bezpieczeństwo strażaków ochotników, którzy z narażeniem własnego życia i zdrowia niosą pomoc innym.

 Wójt Gminy przekazał na ręce Komendanta Gminnego OSP w Małdytach Pawła Rybskiego sprzęt ratowniczy w postaci kamery termowizyjnej z wyposażeniem. Sprzęt tego typu generuje obraz w oparciu o różnice temperatur, co z pewnością usprawni i poprawi jakość pracy, a osobom poszkodowanym doda cennych chwil, które mogą uratować życie.
Zakup został dofinansowany z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach realizacji zadań w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz budżetu Gminy Małdyty.
Warto dodać, że już dwie jednostki: OSP Jarnołtowo i OSP Wielki Dwór, należące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, są wyposażone w kamery termowizyjne, teraz również druhowie z OSP Małdyty mogą jeszcze efektywniej wypełniać swoją misję.
źródło: Gmina Małdyty

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.