KGW „SUPER BABKI” Z KOLEJNYM PROJEKTEM

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze SUPER BABKI zrealizowało w świetlicy wiejskiej cykl działań ekologicznych w ramach programu „ZAKORZENIONE – liderki dla środowiska” Fundacji Roll’na z siedzibą w Chludowie pod Poznaniem. Dofinansowanie, które otrzymały miało formę nagrody za inicjowanie i realizowanie działań na rzecz środowiska we wspólnocie lokalnej.

Zakorzenione to ogólnopolski program skierowany do liderek, które chcą realizować działania prośrodowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich i ma być przestrzenią do dialogu i budowania porozumienia na rzecz środowiska naturalnego. W pierwszej fazie projektu do działań zostało zaproszonych 80 liderek, które w ramach programu otrzymały wsparcie merytoryczne i edukacyjne dotyczące tego jak współpracować z mieszkańcami i realizować akcje prośrodowiskowe. Wybrane inicjatywy otrzymały nagrodę finansową, w tym gronie znalazło się KGW SUPER BABKI z Wielkiego Dworu.
W październiku, w ramach projektu odbyły się warsztaty wyrobu świeczek z wosku pszczelego pozyskanego od lokalnego pszczelarza  z dodatkiem suszonych, polnych i ogrodowych kwiatów zebranych latem m.in. chaber, piwonia, róża, rumianek, dziurawiec. Kolejnym działaniem było wykonywanie odlewów gipsowych z kwiatów, zbóż i ziół. Posadzone zostały wokół świetlicy wiejskiej rodzime gatunki krzewów oraz zakupiona została ekologiczna drewniana zastawa stołowa. Dzięki udziałowi w programie świetlica wiejska w Wielkim Dworze tętniła życiem, a na jego realizacji zyskała cała społeczność lokalna.
Celem fundacji Roll’na jest wspieranie aktywności i rozwoju kobiet wiejskich, integracja środowisk wiejskich oraz promocja obszarów pozamiejskich i mieszkańców wsi jako źródła tradycyjnych wartości moralnych, kulturowych i gospodarczych. Partnerami całego przedsięwzięcia były ogólnopolskie organizacje: grupa Sołtyski, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMa, Fundacja Polska z Natury.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.