KOLEJNE RONDO W OSTRÓDZIE

W Starostwie Powiatowym w Ostródzie w dniu 19 kwietnia br., podpisano umowę na rozbudowę na rondo skrzyżowania ulic Grunwaldzka, Drwęcka, Kopernika w Ostródzie. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

RFIL to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
 Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa na rondo skrzyżowania ulic Grunwaldzka, Drwęcka, Kopernika w Ostródzie. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni oraz skrzyżowania typu rondo, budowę/przebudowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych oraz ścieżek rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych, wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych, wykonanie odwodnienia drogi, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz usunięcie kolizji nowoprojektowanego ronda z istniejącym uzbrojeniem terenu.
 Planowana wartość zadania ok. 7,5 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 4,0 mln zł. W realizacji inwestycji uczestniczy Gmina Miejska Ostróda, która dofinansowuje zadanie w wysokości 1,5 mln zł.
Wartość podpisywanej umowy to ok. 7,0 mln. zł. Termin realizacji zadania: listopad 2023 r.
Umowę podpisali: Małgorzata Ostrowska – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie oraz przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych Ryszard Zieja – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Zieja” z Łomży. Przy podpisaniu umowy uczestniczyli: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki oraz Jan Kacprzyk – Wicestarosta.
źródło: Powiat Ostródzki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.