KOLEJNY SEZON OSTRÓDZKIEJ GRY O TRON

Ten moment musiał nadejść, ponieważ jest elementem cyklu zapoczątkowanego po 1989 roku. Oczy ośmiu śmiałków zwrócone są w stronę tronu, z którego niebawem zsunie się Mroczny Włodarz Zbigniew Michalak.

Każdy ze śmiałków deklaruje wydobycie Ostródy spod jego ręki i odwrócenie procesów przez niego zapoczątkowanych. Nie dajcie się jednak zwieść. Sam panujący nam obecnie – też podobne deklaracje składał. A jak wyszło? Widzimy, wystarczy rzucić okiem na ulice.

To Wy jesteście moderatorami najbliższej historii Ostródy, od Waszej analizy i intuicji zależą losy tego miasta. Warto pamiętać, że jeśli ktoś już raz zasmakował tronu, idącej z nim władzy i możliwości jakie dają publiczne środki – chętnie tego nie odda.

Poniżej poznacie sylwetki pretendentów do ostródzkiego tronu. Jednego możecie być pewni – wśród tych nazwisk znajduje się nowy burmistrz Ostródy.

  • Tadeusz Bera, 60 lat (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE)

Od dziesięcioleci jest częścią ostródzkiego życia publicznego m.in poprzez wieloletnie zasiadanie w Radzie Miejskiej. Od dawna pracuje jako urzędnik. Podczas panowania Zbigniewa Michalaka dał się poznać jako jego przeciwnik, regularnie go krytykując.  Był zwolennikiem referendum. Pan Tadeusz bardzo zaaklimatyzował się sektorze publicznym, dlatego też ewentualne przejęcie władzy będzie mu w smak. Obecnie pracuje jako Naczelnik Wydziału Komunikacji w Starostwie. Tadeusz Bera ma swój lojalny elektorat – był, jest i będzie – przynajmniej radnym.

  • Włodzimierz Brodiuk, 69 lat (KWW BRODIUK WŁODZIMIERZ)

Kolejny weteran ostródzkiej polityki lokalnej. Lubi przy każdej nadarzającej się okazji przypominać, jak za czasów pełnienia funkcji Starosty wyremontował Białe Koszary oraz że szpital za jego kadencji dobrze funkcjonował. Swego czasu mocno wspierał ”Miłośnika Siatkówki” i obaj panowie nawet się zakolegowali. Otrzymał stanowisko prezesa MPEC w 2019 roku i wówczas był odbierany jako pewnego rodzaju prawa ręka włodarza. Szybko jednak przekonał się, że zasiadający na ostródzkim tronie władca nie akceptuje sprzeciwu i został ze stanowiska odwołany. Od tamtej pory krytykuje Burmistrza. Raczej nie jest to nawrócenie na jasną ścieżkę, tylko podrażniona duma. Obecnie Pan Włodzimierz jest na emeryturze.

  • Tadeusz Czyczel, 63 lata (KWW ATRAKCYJNA OSTRÓDA)

Poparty i możliwe, że wyznaczony do kontynuacji dzieła przez Zbigniewa Michalaka. Jakaś szara eminencja uznała, że jego kampania w każdym aspekcie musi być ”NAJ”. Najwięcej plakatów (nawet na cmentarzu), wszechobecność w social mediach, kiełbasa wyborcza (dosłownie), obietnica uczynienia bulwaru ,,drugim Saint-Tropez”. Rozmach jest. Tylko sam kandydat zdaje się być z boku tego całego szumu – ekipa organizująca kampanię pamięta o wszystkim, tylko zapomina o nim samym – przedmiotowo korzystając z jego wizerunku. Jest to jedyny ze startujących, który w swojej kampanijnej wersji, nawet trochę nie przypomina samego siebie. Prawdziwy Tadeusz Czyczel pracuje obecnie w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji, pełniąc rolę Dyrektora. Jest też byłym prezesem Ostródzianki Ostróda i działaczem w Polskim Związku Tenisa Stołowego.

  • Rafał Dąbrowski, 32 lata (KWW RAFAŁA DĄBROWSKIEGO OSTRÓDAODNOWA)

Kto interesuje się sportem w mieście, z pewnością zna tego kandydata. Jego głos wybrzmiewał prawdopodobnie na wszystkich ostródzkich obiektach sportowych. Zadeklarowany miłośnik Ostródy, pragnący stworzyć ”Miasto Marzeń”, które miałoby powstać na fundamencie dialogu i transparentności. Do pewnego momentu wspierał obecnie nam panującego włodarza, po czym się od niego odciął. Zaplecze kampanii wyborczej zaczął budować kilka lat temu. Można odnieść wrażenie, że przystępując do tej gry o tron, uznał, że będzie ćwierkał z innymi wróbelkami przy karmniku. Tymczasem zobaczył białookie wrony kraczące nad padliną, które niekoniecznie będą walczyć czysto o ”swoją część”. Jako jeden z nielicznych kandydatów, swoje pieniądze zarabia w sektorze prywatnym – jest dyrektorem operacyjnym w dużej firmie. Mówi biegle po angielsku.

  • Ryszard Kowalski, 63 lata (KKW KOALICJA OBYWATELSKA)

Trzeci z weteranów ostródzkiej polityki lokalnej. Nauczyciel, wieloletni radny, były dyrektor ZPSWR. Ryszard Kowalski nie rozstaje się z życiem publicznym w Ostródzie od 30 lat. Wróg Zbigniewa Michalaka. W swoim programie głównie mówi o naprawianiu jego błędów, tak jak większość kandydatów.

  • Stanisław Orzechowski, 30 lat (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Syn byłej senator Bogusławy Orzechowskiej. Od młodego wieku był stopniowo wprowadzany na salony polityczne. Do wyścigu dołączył późno i jeszcze nie zdarzył się pokazać szerzej. Jest nauczycielem akademickim i specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego. Uważa, że trzeba działać szybko, a sama Ostróda wymaga ”Intensywnej Terapii”. Pełni też funkcję Radnego Powiatowego.

  • Krystyna Siemieńska, 52 lata (KWW KRYSTYNY SIEMIEŃSKIEJ OSTRÓDA 2023)

Kandydatka, która rozpoczęła swą kampanię już lata temu, a konkretnie podczas referendum odwoławczego Mrocznego Entuzjasty Siatkówki. Była twarzą ekipy referendalnej i później popłynęła na tej fali kręcąc popularne vlogi w social mediach punktujące panującego włodarza. Tym samym powiększała grono zwolenników i osób obserwujących ją w internecie. Dzięki temu stała się popularną personą w mieście. Jest ekonomistą i zarobkowo działa w sektorze prywatnym.

  • Kinga Wiśniewska, 45 lat (KWW RZECZ JASNA KINGA WIŚNIEWSKA)

Postać z pewnością nieanonimowa, posiadająca swój żelazny elektorat. Prezes stowarzyszenia i telewizji ”Rzecz Jasna”. Kandydowała już na burmistrza w 2018 roku. Paradoksalnie, to głosy jej elektoratu zostały przekierowane na Zbigniewa Michalaka w drugiej turze wyborów, co pozwoliło mu wygrać. Od tamtej pory nasz Książę Ciemności często bywał na celowniku jej oraz telewizji, którą zarządza. Pani Kinga lepiej czuje się w sektorze publicznym i to właśnie w nim zarabia na życie, jak i z niego pozyskuje pieniądze na utrzymanie wspomnianej telewizji. Obecnie jest dyrektorem organizacji ZLOT.

Tak więc wygląda drużyna, która ruszy po tron. Teraz po Państwa stronie leży inicjatywa samodzielnej analizy, każdego z kandydatów.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.