LEPSZA KOMUNIKACJA Z OSOBAMI NIEDOSŁYSZĄCYMI W STAROSTWIE POWIATOWYM

Starostwo Powiatowe w Ostródzie wprowadza udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami poprzez niwelowanie barier architektonicznych, działając na rzecz poprawy dostępności swoich usług. W tym celu zainstalowano pętle indukcyjne w biurze obsługi oraz dwóch salach konferencyjnych, co umożliwiło poprawną komunikację z osobami niedosłyszącymi.

Z kolei oznaczenie pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych tabliczkami Braille ułatwiło poruszanie się osobom niewidomym lub niedowidzącym. Dzięki takim udogodnieniom Starostwo Powiatowe stało się bardziej dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Planowane są dalsze działania mające na celu niwelowanie barier architektonicznych, w tym wykonanie podjazdu na zewnątrz budynku oraz zamontowanie drzwi automatycznych. Te zmiany ułatwią dostęp do urzędu dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych oraz matek z dziećmi.
Więcej informacji nt. niwelowania barier architektonicznych w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Ostródzie znajduje się na stronie internetowej kilk klik  
źródło: Powiat Ostródzki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.