LEŚNICZY Z NAPROMKA LECH SERWOTKA Z PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ

Lech Serwotka – leśniczy leśnictwa Napromek został laureatem VI edycji konkursu o nagrodę im. prof. Janiny Wengris przyznawanej przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Celem konkursu jest wspieranie postaw proekologicznych oraz propagowanie działań i rozwiązań przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego oraz zmniejszenia jego zagrożenia. Za takie zostały uznane działania Pana Lecha Serwotki, który został wyróżniony za prowadzenie ośrodka rehabilitacji zwierząt w Napromku przy Nadleśnictwie Olsztynek.

Przypomnijmy, że ośrodek działa od 2001 roku. Rocznie przyjmowanych jest ponad 100 pacjentów od ssaków po ptaki. Najczęściej są to sarny, myszołowy, bociany,  puszczyki, dziki oraz jeże. Od 2016 roku po wybudowaniu dużej zagrody rehabilitacyjnej dla wilków do ośrodka trafiają te duże drapieżniki z całej północnej Polski. Ośrodek rehabilitacji zwierząt w Napromku posiada wszystkie niezbędne zezwolenia Ministra Środowiska i Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz jest objęty stałą opieką weterynaryjną.

Funkcjonowanie Ośrodka polega na przyjmowaniu zwierząt wymagających pomocy, udzieleniu im opieki weterynaryjnej, przetrzymywaniu ich do uzyskania pełnej samodzielności, a na koniec wypuszczaniu do środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.