LOKALNA FUNDACJA AFN POMOGŁA PRZYSKRZYNIĆ DWÓCH DEGENERATÓW

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie zapadł wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o znęcanie się nad stadem krów w jednej z miejscowości na terenie gminy Olsztynek. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżycielem posiłkowym była fundacja AFN z Ostródy.

Główny oskarżony w sprawie, Piotr M., był odpowiedzialny za hodowlę bydła. Według prokuratora, miał znęcać się nad zwierzętami, co zagrażało ich życiu.

Oskarżony miał m. in. ograniczać zwierzętom dostęp do wody, nie zapewnić im właściwej opieki weterynaryjnej oraz dostarczać pokarm w nieodpowiedniej ilości, a do tego zapleśniały wysuszony i zanieczyszczony chwastami. Krowy zalegały w odchodach

– mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski dla Radia Olsztyn, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał też Jarosław Z., który zlecił i sam też uczestniczył w przewozie 110 krów do innego gospodarstwa.

Przy czym, w ocenie prokuratora, zwierzęta te były niezdolne do transportu z uwagi na ich skrajny stan zdrowia wynikający z niedożywienia, wychudzenia i niesprawowania nad nimi należytej opieki zdrowotnej.

Sąd skazał Piotra M. na 2 lata więzienia, a Jarosława Z. na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto Piotr M. ma 10-letni zakaz posiadania bydła hodowlanego i 5-letni zakaz prowadzenia wszelkiej działalności gospodarczej związanej z wykorzystaniem zwierząt.

Obaj oskarżeni muszą też zapłacić nawiązki na rzecz Fundacji „Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie” – Piotr M. 100 tysięcy złotych, a Jarosław Z. 10 tysięcy złotych.

Źródło: Radio Olsztyn, AFN

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.