LUDZIE OPUSZCZAJĄ POWIAT OSTRÓDZKI. WYJĄTKIEM JEDNA GMINA

Okazuje się, że ludność raczej nie chce mieszkać w naszym powiecie. Sytuację doskonale obrazuje ranking JST, w którym można zobaczyć, że tylko jedna gmina ma dodatkowy wskaźnik migracji.

Z danych pochodzących z rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju wynika, że wysokie dodatnie saldo migracji, określające przyrost ludności na pewnym terytorium, występuje głównie w gminach znajdujących się w zasięgu oddziaływania aglomeracyjnego dużych miast. Twórcy rankingu, badając napływ ludności na 1000 mieszkańców, za każdą osobę przyznawali gminie po jednym punkcie.

Największe, dodatnie wartości wskaźnika migracji odnotowała gmina wiejska Ostróda – jako jedyna inkasuje dodatni napływ ludności. Reszta gmin zmaga się z uciekającą ludnością. Najgorzej sytuacja wygląda w Dąbrównie, gdzie ponad 6 osób na tysiąc ubywa. Wynik migracji w małych, skromnych gminach jak Łukta czy Grunwald dziwić nie może. Natomiast Ostróda jako miasto nie najlepiej wypada, ubywa ostródzian i taki stan rzeczy utrzymuje się już od jakiegoś czasu.

Poniżej zestawienie.

tabela
Kliknij by powiększyć.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.