MALOWNICZY SZLAK ROWEROWY I… NIETYPOWE KWIATKI

Malowniczy szlak rowerowy w okolicach Morąga oznakowany na niebiesko. Wydawałoby się, że podczas wyprawy powinniśmy obcować tylko z ładnymi krajobrazami i pięknem przyrody. A jednak na odcinku Wenecja – Kudypy udało nam się zaobserwować takie kwiatuszki…

Opis szlaku: długość 36,5 km – Morąg – Raj – Lubin – Bożęcin – Ruś – Prośno – Tarda – Bartężek – Słonecznik – Wenecja – Kudypy – Jędrychówko – Morąg.

Z centrum Morąga wyjeżdżamy w kierunku południowym szosą na Olsztyn. Około 1 km za miastem skręcamy w prawo w kierunku wsi Raj. Z prawej strony mijamy Rozlewisko Morąskie Szlak prowadzi szosą wijącą się wśród pól i dociera do ładnie położonej wśród wzgórz wsi. Tu kończy się szosa i zaczyna droga szutrowa. Mijamy osadę Lubin i po ok. 4 km dojeżdżamy do Bożęcina. Kolejne 4 km szlaku prowadzą nadal drogą gruntową. Dojeżdżamy do Rusi, malowniczo położonej wsi nad brzegiem niedużego jeziora o tej samej nazwie. Wzdłuż brzegu jedziemy przez las do starej śródleśnej osady Prośno położonej nad jeziorkiem Pieszkowo. Z Prośna w większości brukowaną drogą podążamy przez piękny las mieszany z przewagą buka. Docieramy do Tardy, położonej na śródleśnej polanie. Ze wsi kierujemy się na północ asfaltową szosą, mijamy po drodze osadę Bartężek i dojeżdżamy do Słonecznika. W Słoneczniku skręcamy w lewo na szosę w kierunku Wenecji. Dalej szlak prowadzi polną drogą, mijając po drodze Kudypy. Za wsią trasa wiedzie ponownie asfaltową szosą, przejeżdżając przez Jędrychówko. Dojeżdżamy do Morąga, gdzie kierując się znakami szlaku osiągamy ratusz kończąc wyprawę… tym malowniczym szlakiem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.