GUSTAW BRZEZIN BĘDZIE PEŁNIŁ UNIJNĄ FUNKCJĘ

Podczas trwającej w Brukseli inauguracyjnej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin, został powołany do składu Konferencji Władz Lokalnych i Regionalnych Partnerstwa Wschodniego. To kolejny polski samorządowiec, który będzie pełnił unijną funkcję.

Konferencja Władz Lokalnych i Regionalnych Partnerstwa Wschodniego (CORLEAP) to utworzone w 2011 r. przez Komitet Regionów polityczne forum władz lokalnych i regionalnych z Unii Europejskiej i krajów Partnerstwa Wschodniego.

W jej skład wchodzą samorządowcy z krajów UE oraz przedstawiciele szczebla lokalnego i regionalnego z sześciu państw Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Republika Mołdawii i Ukraina).

– Nasza wieloletnia współpraca z partnerami z Ukrainy, a także ważne z punktu widzenia Europejskiej Polityki Sąsiedztwa kontakty z obwodem kaliningradzkim to wiedza i doświadczenie, które chcę wykorzystać w pracach w CORLEAP – komentuje marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Celem CORLEAP jest koordynacja reprezentacji władz lokalnych i regionalnych w ramach Partnerstwa Wschodniego, wsparcie działań instytucji UE w zakresie realizacji Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, a także pomoc w zbliżeniu krajów partnerskich do UE, przeprowadzeniu reform wewnętrznych oraz budowaniu potencjału na szczeblu lokalnym i regionalnym.

Podczas odbywającego się w Brukseli 12 lutego posiedzenia Komitetu Regionów delegaci – po raz kolejny – wybrali Marka Woźniaka, marszałka Wielkopolski na wiceprzewodniczącego Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Z kolei do składu prezydium KR zostali wybrani marszałkowie województwa lubelskiego i mazowieckiego – Jarosław Stawiarski oraz Adam Struzik.

 źródło: Portal Samorządowy

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.