PORT MAZURY: RUSZAJĄ LOTY DO CHORWACJI

Bezpośrednie loty z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do chorwackiej Rijeki rozpoczną się 3 lipca i będą realizowane do 4 września 2021 roku.

Wakacyjne połączenia obsługiwane będą przez LOT samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Najmłodsze polskie lotnisko długo było zamrożone, ale wciąż wspieramy starania jak najszybszego powrotu do normalności również w ruchu lotniczym na Warmii i Mazurachprzyznaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Przed Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury stoi teraz zadanie sukcesywnego zwiększania liczby pasażerów i poszerzania oferty. Kolejne nowe połączenie jest potwierdzeniem, że proces odmrażania postępuje w dobrym kierunku. 

Loty będą realizowane w każdą sobotę. Z Chorwacji samoloty odlatywać będą o godz. 12, natomiast na Warmii i Mazurach lądować będą o godz. 14.05. Z kolei z lotniska w Szymanach wylatywać będą o godz. 14.50 i lądować będą w Chorwacji o godz. 16.50.

Rijeka, trzecie co do wielkości miasto Chorwacji położone w Zatoce Kvarner nad Morzem Adriatyckim, słynie z malowniczych krajobrazów rozciągających się ze wzgórza Trsat, urzekających plaż i tętniącego życiem Starego Miasta. Turystom oferuje wszystkie atrakcje nadmorskiego kurortu i stanowi jednocześnie idealny punkt wypadowy do dalszej eksploracji chorwackiego wybrzeża – m.in. oddalonej o 7 km wyspy Krk, docenianej za historyczne zabytki, czy Riwiery Opatija, obfitującej w kamieniste plaże, długie promenady i restauracje serwujące dania kuchni regionalnej.

Bilety w cenie od 249 zł/os. za podróż w dwie strony, dostępne są już w sprzedaży na stronie www.lot.com oraz w wybranych biurach podróży.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.