„MAZURY HoReCa” W ARENIE Z OKRASĄ

Za nami I edycja festiwalu smaków „MAZURY HoReCa”, który odbyła się 13-14 maja w Centrum Targowo–Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. To właśnie tu osoby związane z branżą HoReCa mogły zapoznać się z szeroką ofertą asortymentu i produktów niezbędnych do funkcjonowania hoteli, restauracji czy firm cateringowych. Na stoiskach prezentowano kuchnię tradycyjną, regionalną, a także wyroby lokalnych producentów żywności.

SONY DSC
SONY DSC

Wydarzeniu towarzyszył bogaty program prelekcji i szkoleń prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży hotelarskiej i gastronomicznej. Tematy takie, jak „O tym, jak ludzie jedzą wzrokiem, czyli sektor HoReCa w social media” czy „Manager XXI wieku. Zwiększ obroty i zarządzaj zyskowną restauracją” przyciągnęły uwagę dużej liczby wystawców. Uczestnicy mogli także obserwować zmagania profesjonalnych kucharzy i cukierników oraz uczniów szkół o profilu gastronomicznym w konkursach kulinarnych – Zielona Budka Master Challenge, Gęsina w Restauracji czy Drób na Polskim Stole. Swoją obecność na targach zaznaczył również Powiat Ostródzki prezentując własne stoisko wraz z makieta pochylni Oleśnica.

Pierwszego dnia targów obowiązywała formuła B2B oparta na spotkaniach biznesowych wystawców z profesjonalnymi kupującymi – Hosted Buyers.
SONY DSC
SONY DSC

W sobotę, główną atrakcją dla odwiedzających była możliwość spotkania z Karolem Okrasą, który prowadził całą imprezę. Dodatkowo organizowane były liczne konkursy kulinarne dla publiczności, wielkie gotowanie zupy rybnej, strefa kiermaszowa z produktami regionalnymi, strefa Food Trucków serwująca potrawy ze wszystkich zakątków świata oraz bicie rekordu w największej liczbie osób jedzących jednocześnie pierogi.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a także Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.
Źródło Starostwo Powiatowe w Ostródzie
Tekst: Błażej Banaszkiewicz, Zdjęcia: Błażej Banaszkiewicz/Bartosz Brzozowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.