MELDUJĄ, ŻE ”OPERACJA CZYSTA RZEKA” ZAKOŃCZYŁA SIĘ POWODZENIEM!

Wielkie sprzątanie, które odbyło się w dniach 21-24 marca w ramach akcji ”Czysta Rzeka”, zostało już zakończone. Pomimo zebrania sporej ilości śmieci, nasze miasto nadal wymaga uwagi.

Podczas akcji, która miała miejsce w pięciu miejscach w Ostródzie i dwóch w Miłomłynie, trzy duże kontenery KP7 oraz mniejszy 1.100-litrowy zostały napełnione, a także około 120 worków. Sukces nie mógłby zostać odnotowany, gdyby nie praca około 150 wolontariuszy. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że  porządek w tych miejscach zostanie utrzymany przez długi czas.

Wśród terenów, które zostały posprzątane, znajdowały się:

  1. Okolice nieczynnego mostu kolejowego nad Jez. Drwęckim.
  2. Teren między ulicami Gizewiusza i Garnizonową.
  3. Teren wzdłuż rzeki Drwęcy przy ul. Mazurskiej.
  4. Tereny bagniska przy targowisku miejskim.
  5. Teren leśny przy ul. Składowej i Grunwaldzkiej (park Collisa 2).
  6. Tereny nad Jez. Ilińskim w Miłomłynie.
  7. Teren wzdłuż Kanału Ostródzko-Elbląskiego w Miłomłynie.

Przedsięwzięcie nie udało by się oczywiście gdyby nie pomoc Wolontariuszy. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować im wszystkim. Serdeczne dzięki kierujemy do uczniów i wychowawców dwóch klas z ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie i Szkoły Podstawowej w Miłomłynie na czele z koordynatorem akcji Andrzejem Krzykowskim. Dziękujemy również Ekipie z Bagien, Morsom, Młodzieżowej Radzie Miasta Ostróda i Agnieszce Karłowicz, ekipie wolontariuszy WOŚP i Kamilowi Krzyżanowskiemu, Beacie Mazur z Miłomłyna oraz osobom indywidualnym, które zgłosiły się do pomocy.

Szczególne podziękowania należą się firmie Koma Ostróda, Związek Gmin Czyste Środowisko, Starostwu Powiatowemu w Ostródzie oraz Gminie Miłomłyn za pomoc w zorganizowaniu wywózki śmieci.

Bez Was Operacja Czysta Rzeka – Dzień Ziemi w Ostródzie nie udała by się!

Z pozdrowieniami

Artur Munje, Koordynator Operacja Czysta Rzeka w Ostródzie
Stowarzyszenie M14StO

 

1 comments

Piękna akcja, niestety teren przy moście kolejowym niedługo znowu ulegnie zaśmieceniu, a to przez osoby które powinny najbardziej o niego dbać – wędkarzy, którzy jawnie wyrzucają opakowania po zanętach, a także różnych sportowców, którzy rzucają papierki po batonach proteinowych czy butelki po izotonikach.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.