AKCJA STERYLIZACJA 2017 W POWIECIE. WAŻNE INFORMACJE I CENY ZABIEGÓW

Miasto Ostróda

W 2017 roku mieszkańcy miasta Ostródy również mogą skorzystać z dofinansowań do sterylizacji kotów i psów.

Jeśli chcemy skorzystać z tej możliwości powinniśmy udać się lub skontaktować pod numerem telefonu 668 028 503 / 89 646 34 60 z  Lecznicą przy Młynie w Ostródzie przy ul. Mickiewicza 21C. Tam właśnie przeprowadzane są zabiegi sterylizacji. W celu skorzystania z dofinansowania wszystkie zwierzęta poddawane zabiegom muszą być zaczipowane. Psy powinny mieć również aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, a ich właściciele zaświadczenie o tym. Wymogi te nie dotyczą jedynie zwierząt bezdomnych. Jeśli wasz pupil nie jest zaczipowany nie martwcie się w ramach programu jest to bezpłatne.

Kwota jaką trzeba zapłacić za sterylizację kotki po skorzystaniu z dopłaty wyniesie 57,50 zł, a w przypadku suczki 107,50 zł. Za kastrację kocura trzeba zapłacić 35 zł, a psa samca 57,50 zł.

Gdyby ktoś chciał skorzystać z dofinansowania do sterylizacji bezdomnego psa lub kota powinien najpierw zgłosić do Urzędu Miasta, aby tam ustalić szczegóły.

Gmina Miłomłyn, Gmina Dąbrówno

Lecznica przy Młynie sterylizuje również psy i koty z gminy Miłomłyn i Dąbrówno. Mieszkańcy tych gmin, którzy chcą skorzystać z dofinansowań w ramach akcji sterylizacji powinni najpierw zgłosić się do swojego Urzędu Gminy, aby tam otrzymać odpowiednie zaświadczenie. Z tym zaświadczeniem należy zgłosić się do Lecznicy przy Młynie i tam ustalić szczegóły.

Przed sterylizacją 

Zabieg sterylizacji powinna poprzedzić wizyta właściciela czworonoga w przychodni. Pies lub kot musi zostać odpowiednio przygotowany do zabiegu. Przebiega on pod narkozą, po jego zakończeniu zwierzę przebywa w gabinecie do momentu wybudzenia się. Zalecane jest także wcześniejsze odrobaczenie i odpchlenie czworonoga.

Dlaczego warto wysterylizować psa lub kota?

Poddając zabiegowi swojego czworonożnego przyjaciela zmniejszasz liczbę bezdomnych  zwierząt. Zabieg  nie pogarsza jakości życia naszego pupila. Chroni go przed wieloma chorobami. Ropomacicze,  nowotwór sutka i narządów rodnych u kotek i suczek oraz rak jądra czy prostaty u psów i kocurów to tylko część z nich.

Dlaczego warto zaczipować  psa lub kota?

W razie zaginięcia naszego pupila wszczepiony czip  pozawala na szybką identyfikację właściciela i powrót do domu czworonożnej zguby. Ważne, aby czip był zarejestrowany w specjalnej bazie, a dane które podamy powinny być aktualne.

 

1 comments

Trzeba wymienić kierownictwo od komunikacji w Żegludze i ogłosić konkurs w drodze którego wyłonić ludzi którzy się na tym znają, a nie wyznaczać nieudaczników życiowych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.