MIŁAKOWO BĘDZIE MIAŁO NOWY POSĄG SWOJEGO JELENIA

Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z siedzibą w Miłakowie we współpracy z Gminą Miłakowo złożyło wniosek o dofinansowanie projektu „Wykorzystanie potencjału historycznego miasta Miłakowo” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Dzięki temu członkinie Zarządu Stowarzyszenia – Panie Monika Kipiel i Anita Druszcz podpisały umowę o dofinansowanie, w ramach której wykonany zostanie nowy odlew jelenia symbolizującego herb Gminy Miłakowo. Wartość zadania wynosi 236 160,00 zł i – co najistotniejsze kwota ta w 100% równa się pozyskanemu dofinansowaniu.
 „To bardzo dobre wieści, szczególnie, że temat wymiany posągu w centrum miasta wielokrotnie w rozmowach ze mną poruszali sami Mieszkańcy Miłakowa. Problemem okazywały się jednak spore koszty realizacji tego zadania, zwłaszcza w obliczu innych naglących wydatków” – zauważył Burmistrz Miłakowa, Pan Krzysztof Szulborski.
„Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Stowarzyszenia zadanie zostanie wykonane w całości ze środków zewnętrznych. To ważne, bo gdyby wniosek składała Gmina dofinansowanie wynosiłoby maksymalnie 63,63%” – podsumował włodarz Gminy Miłakowo.
Środki na zadanie zostały już pozyskane. Niedługo Pan Burmistrz powoła zespół, który zajmie się przygotowaniem projektu nowego posągu.
źródło: UM w Miłakowie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.