MŁODZIEŻOWCY-OCHOTNICY Z GMINY OSTRÓDA RYWALIZOWALI W ZAWODACH POŻARNICZYCH

W sobotę 3 czerwca w Idzbarku odbyły się zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zawody były okazją do rozegrania etapu gminnego, gminy Ostróda oraz etapu powiatowego.

Do zawodów przystąpiło 17 drużyn, w tym 3 drużyny dziewcząt. Rywalizacja odbywała się na zasadach przyjętych w regulaminie zawodów pożarniczych CTIF. Przy przepięknej aurze wokół miejscowego boiska zgromadziło się wielu kibiców, między innymi: Zbigniew Babalski Poseł na Sejm RP, Marszałek Województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Ostrowski, Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Łukasz Jasiński wraz z zastępcą mł. bryg. Rafałem Napiórkowskim, Wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas, Zastępca Wójta gminy Ostróda Grzegorz Kastrau, dh Ryszard Harasim Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, który tradycyjnie w znakomity sposób prowadził komentarz spikerski oraz dh Krzysztof Ruczyński Komendant Gminny OSP.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, którą tworzyli funkcjonariusze ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. Zgodnie z obowiązującym regulaminem zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej oraz tak zwanego ćwiczenia bojowego. Drużyny z ogromnym zaangażowaniem starały się, w jak najkrótszym czasie ukończyć obie konkurencje. Emocji nie brakowało, a najmłodsi uczestnicy zawodów znakomicie sobie poradzili. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez NFOŚiGW, puchary i medale ufundowane przez Starostę Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego. Drużyny, które uzyskały najlepsze czasy w poszczególnych konkurencjach otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Zbigniewa Babalskiego Posła na Sejm RP.

Klasyfikacja generalna zawodów:

I miejsce – MDP OSP Brzydowo (1013 pkt.)

II miejsce – MDP OSP Pietrzwałd (1005 pkt.)

III miejsce – MDP OSP Durąg (1004 pkt. )

Klasyfikacja drużyn dziewczęcych:

I miejsce – MDP OSP Brzydowo (993 pkt.)

II miejsce – MDP OSP Samborowo (973 pkt.)

III miejsce – MDP OSP Stare Jabłonki (933 pkt.)

Najlepszy czas w konkurencji sztafety pożarniczej uzyskała drużyna MDP OSP Pietrzwałd.

Najlepszy czas w konkurencji ćwiczenie bojowe uzyskała drużyna MDP OSP Brzydowo.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat ostródzki na zawodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 18 czerwca w Mrągowie.

opracowanie mł. bryg. Marcin Wiśniewski / zdjęcia: kpt. Damian Koch

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.