MORĄG: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA BIEGOWO

W niedzielę, 19 listopada bieżącego roku, w Morągu odbył się II Morąski Bieg Niepodległości oraz Bieg o Puchar Starosty Ostródzkiego na 5 km w ramach którego przeprowadzono również Mistrzostwa Powiatu Ostródzkiego Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie.

Głównym celem imprezy było upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia.

Biegowe świętowanie rozpoczęli najmłodsi biegacze, którzy rywalizowali na dystansie 300 m. Po rywalizacji najmłodszych przyszedł czas na nieco starszych miłośników biegania. O godzinie 11:11 wystartowali uczestnicy II Morąskiego Biegu Niepodległości, a wśród nich starosta Powiatu Ostródzkiego, Andrzej Wiczkowski, który dokonał oficjalnego otwarcia biegu. Chwilę przed startem biegacze odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, po czym z uśmiechami na twarzy oraz biało-czerwonymi flagami ruszyli na trasę. Na linii mety czekały na każdego piękne pamiątkowe medale, które wręczali: Andrzej Wiczkowski – starosta ostródzki, Edmund Winnicki – wicestarosta ostródzki, Szymon Steć – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Morągu oraz Tomasz Orłowski – prezes MSB „Finisz Morąg”.

Ostatnim punktem tego dnia był Bieg o Puchar Starosty Ostródzkiego na dystansie 5 km. Bieg ten wygrał bezkonkurencyjnie bardzo znany w środowisku biegaczy Mariusz Pawłowski z Kurzętnika, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się morążanka Jolanta Szymańska-Mielcarz. Równocześnie swoją rywalizację w Mistrzostwach Powiatu Ostródzkiego prowadzili mundurowi. W zmaganiach o Puchar Komendanta Powiatowego Policji bezkonkurencyjni okazali się żołnierze z Jednostki Wojskowej w Morągu: Karol Kowalski, Grzegorz Suchowiecki oraz Piotr Dutkowski, którzy zajęli całe podium.

II Morąski Bieg Niepodległości był współfinansowany z budżetu Gminy Morąg.

 

Wyniki:

Biegi Niepodległości dla dzieci:

Przedszkolaki /2011 i młodsi/

dziewczęta

 1. Nikola Suchowiecka
 2. Iga Anuszek
 3. Martyna Wiśniewska

chłopcy

 1. Szymon Anuszek

 

Starszaki /2010-2008/

dziewczęta

 1. Dagmara Rombel
 2. Zuzanna Kupczyńska
 3. Liliana Czekajska

chłopcy

 1. Hubert Rombel
 2. Hubert Wiśniewski
 3. Bartosz Suchowiecki

 

II Morąski Bieg Niepodległości:

kobiety

 1. Magda Ingielewicz
 2. Agnieszka Kapusto
 3. Jolanta Szymańska-Mielcarz

mężczyźni

 1. Grzegorz Zahorski
 2. Mateusz Skubiszewski
 3. Szymon Felka

 

Bieg o Puchar Starosty Ostródzkiego:

kobiety

 1. Jolanta Szymańska-Mielcarz /22:23/
 2. Magda Ingielewicz /22:31/
 3. Joanna Filipczyk /23:08/

mężczyźni

 1. Mariusz Pawłowski /17:13/
 2. Karol Kowalski /17:39/
 3. Grzegorz Zahorski /17:44/

Tekst/Foto: Tomasz Orłowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.