MORĄSKA PERŁA NA NIEBIESKO NA ZNAK JEDNOŚCI Z AUTYZMEM

Wczoraj, punktualnie o godzinie 20:00 pływalnia „Morąska Perła” została oświetlona na niebiesko. Iluminacja ta zrobiona została na znak jedności z chorymi na autyzm oraz z ich rodzinami w ramach programu „Na niebiesko dla autyzmu”. W całym przedsięwzięciu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „NIE-ZWYKŁE DZIECI” w Morągu.

A oto kilka słów na temat dziecka z autyzmem, które pomogą zrozumieć tę chorobę. Wiadomości pochodzą ze strony: niezwykle dzieci.wix.com/autyzm.

1.Chciałoby się z Tobą przywitać, ale trudno mu mieć własną inicjatywę. Jeśli pierwszy podasz mu rękę, będzie mu łatwiej to odwzajemnić – chociaż nie zawsze to zrobi.

2.Nie zaraża. Nie trzeba się bać kontaktu z dzieckiem z autyzmem. Ono bardzo chce się bawić z Tobą, ale nie wie jak. Ty możesz mu to pokazać.

3.Nie patrzy Ci w oczy, ale doskonale Ciebie widzi. Podobno ma wzrok i słuch jak jastrząb – tak mówią naukowcy.

4.Czasem płacze i krzyczy. To nie oznacza, że jest niegrzeczne, tylko boi się, że jest tak dużo ludzi, dźwięków czy świateł.

5.Kiedy widzisz, że płacze i krzyczy – nie komentuj. Wie, że takie duże dziecko nie powinno….

6.Jeśli nie robi tego, o co prosisz, to nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że nie rozumie polecenia – powiedz je prosto, poproś aby powtórzyło, wtedy jest większa szansa, że to zrozumie i wykona. Nie jest uparte, po prostu nie rozumie polecenia.

7.W jednych rzeczach jest słabsze, w innych lepsze od Ciebie. Po prostu inne.
Czy to nie jest ciekawe?

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.