NIECHLUJSTWO LUDZI ZAGROŻENIEM DLA ŁABĘDZI!

Dziś Dzień Ziemi dlatego warto przypomnieć jak najprościej zachować jej urodę. W naszym regionie mamy wiele pięknych terenów – lasów, jezior, czy innych uroczych zakątków. Na bulwarze nad jeziorem Drwęckim, czy nad jeziorem Sajmino oczy cieszy ptactwo wodne. Dużym zagrożeniem dla nich są śmieci zostawiane przez spacerowiczów, plażowiczów lub wędkarzy.
Jak bardzo są one niebezpieczne dla życia dzikich zwierząt przekonał się łabędź, który 3 kwietnia trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych przy Zespole Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie. Ptaka wypatrzyli ludzie, których zaniepokoił jego stan. Głodne zwierzę nie było w stanie jeść, a na jego szyi widać było zgrubienie. Na szczęście osoby odwiedzające nabrzeże Jezioraku w centrum Iławy nie pozostały obojętne i zgłosiły sprawę. W ośrodku po zrobieniu zdjęcia RTG okazało się, że ptak połknął spory kłębek żyłki wędkarskiej. Gdyby nie reakcja przechodniów i udzielona pomoc umarłby on w okropnych męczarniach z głodu. Nie jest to pierwsze, ani zapewne ostatnie zwierzę, które ucierpiało z powodu niechlujstwa ludzi.
Dlatego z okazji Dnia Ziemi przypominamy po pierwsze nie śmiecimy, po drugie, nie śmiecimy, po trzecie… nie śmiecimy. W ten najprostszy sposób możemy pomóc Ziemi, planecie, która jest naszym domem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.