NOC BIBLIOTEK W MORĄGU

W sobotę, 3 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywała się pod hasłem ”Czytanie Porusza”.

Na wszystkich odwiedzających tego dnia naszą bibliotekę w godzinach od 19,30 do 24,00 czekało mnóstwo atrakcji;przed biblioteką odbywał się pokaz Krystiana Pochodyła połączony z nauką malowania farbami w sprayu, wewnątrz na dzieci czekała kolejna niespodzianka w osobie Aleksandry Arabasz z Olsztyńskiego Studia Charakteryzatorskiego,która chętnym wykonywała na dłoniach i głowach różnego rodzaju blizny i inne uszkodzenia oraz rany za pomocą technik charakteryzatorskich. Impreza rozpoczęła się premierą bibliotecznej maskotki – Czytosława. Maskotki, która wygrała we wcześniejszym konkursie na maskotkę morąskiej biblioteki. Następnie czytelnia przekształciła się w escape room (pokój zagadek), gdzie drużyny wykorzystując pozostawione wskazówki, umiejętności logicznego myślenia i wzajemną współpracę musiały wydostać się z pokoju. Następnie odbyło się tu wspólne układanie domina z książek. Można było zagrać również w premierową grę Ludoteka i inne gry dostępne w bibliotece.

Oddział dla dzieci przeobraził się w magiczną bajkolandię,gdzie dzieci przy pomocy członków klubu rękodzieła funkcjonującego przy bibliotece mogły wykonać zakładki do książek i inne ozdoby. W godzinach wieczornych odbył się krótki kurs nauki języka migowego jak i seans filmu „Zwierzogród”. Nie zabrakło również malowania twarzy i wystawy zabawek.

Oddział dla dorosłych stał się oddziałem dla odważnych, gdzie można było wypożyczyć książkę „w ciemno”, książkę zapakowaną o nieznanym tytule i autorze. Można było również wziąć udział w konkursie „bibliotekarza”, konkursie drużynowym polegającym na obłożeniu książki, znalezieniu w encyklopedii podanego hasła, ułożeniu alfabetycznym kilku książek,ułożeniu puzzli z okładki książki oraz przyporządkowaniu do danego tytułu odpowiedniego autora. Został rozegrany również konkurs znajomości książek kryminalnych.

Sala wielofunkcyjna przeobraziła się w salę science-fiction, gdzie można było obejrzeć film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, a następnie został rozegrany konkurs wiedzy s-f.

Oprócz tego na uczestników czekały foto-budki- selfie. Konkursy na najlepsze przebranie i inne atrakcje,których nie sposób wymienić. Całość około godz.24,00 została zakończona wykonaniem przed biblioteką zumby z książką przez wszystkich uczestników wydarzenia NOC BIBLIOTEK wspólnie z Damski Team Milena Kaczmarek i Aneta Dams, które na co dzień prowadzą zajęcia zumby w MDK. We wspólnym tańcu zumba wzięło udział około 80 uczestników. W imieniu organizatora ,czyli MBP dziękujemy morąskiej policji za umożliwienie i zabezpieczenie na czas zumby przed biblioteką.

I ja tam byłem, materiał zrobiłem i zumbę z książką tańczyłem

Przemysław Kubiak

Poniżej filmy z wydarzenia oraz obszerna fotorelacja:

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.