NOWA DRUŻYNA HARCERSKA W MAŁDYTACH

W dniu 12 marca 2016 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małdytach odbyła się pierwsza założycielska zbiórka nowej drużyny harcerskiej.

Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Małdyckiej „Czulpa” oraz przy aktywnej pomocy Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Morąg, reprezentowanego przez Joannę Chodupską, Agnieszkę Szymkowiak, Aleksandrę Lubańską oraz Dominika Rimaszauskas.

Po krótkim powitaniu dzieci i ich rodziców wszyscy udali się do lasu. Tu druhowie prowadzili zabawy: najpierw dzieci pisały w grupach na kartkach skojarzenia do wyrazu „ognisko”(wygrała drużyna z największą ilością skojarzeń) następnie bieg z piłeczką, rzut do celu oraz Woogie Boogie („…Boogie ahoy, do przodu prawą nogę daj, do tyłu prawą nogę daj).

Zarówno po stronie dzieci jak i dorosłych widać było ogromne zaangażowanie w udziale w pierwszej zbiórce. Jak stwierdziła Milena Falkowska – Hojan ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Małdyckiej „Czulpa” i jedna z inicjatorek założenia drużyny harcerskiej –W Małdytach potrzebne są tego typu inicjatywy. Pragniemy, aby więcej się działo dla dzieci i młodzieży. Chcemy ich rozruszać i wyrwać z marazmu. Dzieci zasługują aby poznawać i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Całe spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Z naszej strony życzymy im wszystkiego najlepszego.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.