OBCHODY PAMIĘCI MASOWEGO UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA NA POLAKACH

Wobec dezercji ”sPiSku” przy kultywowaniu pamięci o najbrutalniejszym masowym mordzie ludności cywilnej w historii współczesnej Europy. Sprawy w swoje ręce muszą wziąć inni i przejąć obowiązki rządu polskiego… Którego niestety nie mamy. Symbolicznie obchody postanowiła zorganizować Gmina Wiejska Ostróda.

Krótki opis:

Na terenach województwa wołyńskiego II RP (obecnie terytorium ukraińskie) współpracujące i wyszkolone przez niemiecką III Rzeszę ukraińskie zasoby ludzkie, po klęsce Niemców pod Stalingradem w 1943 roku zaczęły w przyspieszonym tempie formować i powiększać nacjonalistyczne organizacje takie jak UPA, OUN-M.

Powojenny nowy porządek zaczynał się krystalizować, więc kierownictwo złożone z m.in Stephana Bandery, Romana Szuchewycza postanowiło dokonać czystki etnicznej głównie na terenach wspomnianego powyżej województwa wołyńskiego. Chciano postawić fundament pod nowy porządek, po którym na tych ziemiach miało nie być Polaków, Węgrów, Czechów, Słowaków, Rosjan Żydów i żadnej innej nieukraińskiej grupy etnicznej.

To właśnie latem 1943 roku mordy stały się masowe i najbardziej brutalne w historii współczesnej Europy. W bestialski sposób mordowano i torturowano dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży. W całej operacji uczestniczyła czynnie ukraińska ludność cywilna, która siała mord siekierami, sierpami i kosami. Wyjątkowym okrucieństwem, o którym napiszemy było przybijanie do drzew malutkich dzieci, tak żeby trwoga ogarnęła każdego Polaka który zobaczy ten widok.

Pomordowanych według szacunków zostało ponad 130 000 Polaków. Temat ten, ze względu na sytuację polityczną i stworzenie z III RP zaplecza strategicznego dla Ukrainy jest wyciszany.

Ukraiński rząd do tej pory nie przeprosił za dokonane zbrodnie oraz nie umożliwił stosownego pochówku dla tysięcy zakopanych w zbiorowych mogiłach. Co więcej ten kraj nie chce stanąć w prawdzie i realnie się pojednać – na jego terenie są tysiące pomników i ulic nazwanych na cześć antyludzkich, zezwierzęconych bestii pokroju Stepana Bandery.

Pamiętamy i zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.