OBORNIK POD POWIATOWYM INSPEKTORATEM WETERYNARII W OSTRÓDZIE

Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostródzie zaskoczeni rozpoczęli dzisiejszy dzień pracy.

Pracownicy inspekcji weterynaryjnej w Ostródzie zauważyli to dziś rano, gdy przyszli do pracy. Było tam około dwóch ton obornika, a także transparenty o treści „Agrounia – weterynaria niszczy rolnictwo”. Przedstawiciele inspekcji podejrzewają, że ma to związek z objęciem części regionu tzw. czerwoną strefą w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń. Przypominają jednak, że nie była to decyzja polskiej inspekcji weterynaryjnej.

Była to decyzja Komisji Europejskiej. Powiatowy lekarz weterynarii w ogóle nie miał na to wpływu, wojewódzki również. Mogę tylko powiedzieć, że jestem zaskoczony, że stałem się adresatem takich działań – powiedział dla Radia Olsztyn, powiatowy lekarz weterynarii w Ostródzie.

Więcej o przyczynach tego zdarzenia dowiadujemy się z publikacji na profilu Agrounii, gdzie napisali tak:

Ludzie już tego nie wytrzymują.
Nieudolność weterynarii doprowadza wiele gospodarstw do upadku. Rolnicy w powiecie Ostródzkim postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i odpowiedzieć inspekcji weterynaryjnej w obrazowy sposób co myślą o ich działaniach.
Problem ASF to nie jest tylko i wyłącznie problem rolników.
Teraz jak nigdy wszyscy powinni być razem. Ale jak może tak być kiedy weterynarz nazywa rolników 'brudasami’ i twierdzi, że tylko zamknięcie gospodarstw rozwiąże problem??
Utylizacja zdrowych świń nigdy nie będzie rozwiązaniem problemu choroby zakaźnej.
Rolnicy przez 30 dni nie mogli sprzedawać zdrowych świń i teraz mają czekać kolejne 30 bo znów jest w określonej odległości ognisko ASF!
Brawo Agrounia Warmia i Mazury!
Nie damy się, nie oddamy naszych gospodarstw!

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.