ODSZEDŁ SŁYNNY OSTRÓDZKI KRAWIEC – PAN JÓZEF MAJEWSKI

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Józefa Majewskiego, znanego ostródzkiego krawca. Pan Józef rozpoczął swoją karierę zawodową pod koniec lat 60-tych i przez wiele lat prowadził zakład krawiecki przy ulicy Spichrzowej w Ostródzie.

Jego fachowość i zaangażowanie były cenione przez całe ostródzkie pokolenia, które zawsze mogły liczyć na najwyższą jakość usług i serdeczność. Pan Józef był mistrzem swojego fachu, który przeszkolił kilka generacji ostródzkich krawców. Jego zakład był miejscem, gdzie jeszcze do niedawna sami przynosiliśmy ubrania do drobnych napraw i poprawek, ucinając przy tym dłuższą pogawędkę – wówczas pan Józef niejednokrotnie wspominał, że będzie powoli kończył z szyciem, ponieważ chciałby już odpocząć od pracy.

Prywatnie Pan Józef grał w orkiestrze dętej OSP Turznica, co dodatkowo świadczyło o jego wszechstronności i zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności.

Jego odejście to wielka strata dla całej społeczności Ostródy, która zawsze będzie pamiętać jego wkład w lokalne rzemiosło i ciepło, z jakim podchodził do każdego klienta.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 5 lipca 2024 r. o godz. 13:00 modlitwą różańcową w kaplicy przy ul. Drwęckiej 10, skąd nastąpi wyprowadzenie do kościoła pw. św. Ojca Pio. O godz. 14:00 rozpocznie się Msza św. żałobna, po czym zmarły pochowany zostanie na cmentarzu w Turznicy. Różaniec odbędzie się w czwartek o godz. 16:30 i w piątek o godz. 13:00 w kaplicy przy ul. Drwęckiej 10.

Poniżej możecie zobaczyć rozmowę z panem Józefem, przeprowadzoną przez Telewizję Rzecz Jasna w 2021 roku.

Foto: RJ

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.