OSP OSTRÓDA I MIŁOMŁYN ZE WSPARCIEM FINANSOWYM NA ZAKUP SPRZĘTU

W minioną środę w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Marszałek województwa Marcin Kuchciński przyznał doroczne dotacje, które trafią do niemal 30 gmin z regionu. Wśród beneficjentów znalazły się również gminy Miłomłyn i Ostróda.

Gmina Miłomłyn otrzymała 30 tys. zł na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Liwie. Z kolei gmina Ostróda wzbogaciła się o 20 tys. zł na doposażenie OSP w Ostródzie.

Na Warmii, Mazurach i Powiślu działa 540 jednostek OSP, zrzeszających ponad 18 tys. ochotników. Dzięki podpisanym umowom, te jednostki będą mogły zakupić nowoczesny sprzęt, oraz przeprowadzić niezbędne modernizacje remiz.

Jednym z największych beneficjentów tegorocznych dotacji jest gmina Bartoszyce, która otrzymała 500 tys. zł na budowę kompleksu sportowo-szkoleniowego dla strażaków ochotników oraz dodatkowe 30 tys. zł na doposażenie jednostek OSP. „To ogromna pomoc, która pokryje połowę kosztów inwestycji. Tor szkoleniowy będzie dostępny dla wszystkich strażaków z powiatu bartoszyckiego oraz kolegów z Państwowej Straży Pożarnej” – powiedział wójt Bartoszyc, Andrzej Dycha.

Łączna kwota dofinansowania, która w tym roku trafi do jednostek OSP w regionie, wynosi 1,7 mln zł. Jak zaznaczył Maciej Jasiński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie, potrzeby są znacznie większe, ale każde wsparcie jest nieocenione.

Oto niektóre z przyznanych dotacji:

  • Gmina Stawiguda: 90 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Pluski
  • Gmina Olsztynek: 90 tys. zł na modernizację remizy OSP Olsztynek
  • Gmina Biskupiec: 10 tys. zł na modernizację remizy OSP Droszewo
  • Gmina Rybno: 10 tys. zł na modernizację remizy OSP Rybno

Tegoroczne wsparcie dla jednostek OSP to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla. Strażacy ochotnicy będą mogli działać jeszcze sprawniej, zapewniając pomoc w każdej potrzebie.

źródło: Wrota Warmii i Mazur

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.