OSTRÓDA. ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ. CIEKAWA AKCJA SPOŁECZNA

Odłóż smartfon i żyj – patrz pod nogi! Ta akcja społeczna rozpoczęła się w połowie roku, wraz z reklamówką, w której zombie zainfekowane telefonami wyłapują z miasta pracownicy warszawskich tramwajów.

Dzisiaj kampania dotarła do Ostródy! Wczesnym rankiem przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzono pilotaż akcji, której finał (ze względu na warunki atmosferyczne) odbędzie się wiosną 2019 roku. Wtedy też akcja swoim zasięgiem obejmie wszystkie newralgiczne przejścia dla pieszych w Ostródzie.

W dzisiejszej inicjatywie udział wzięła Pani Agnieszka Majewska-Pawełko -Zastępca Burmistrza Ostródy, która zainicjowała akcję w Ostródzie, Bożena Ratajczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Piotr Mrozowski – Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Andrzej Bartnicki – Komendant Straży Miejskiej w Ostródzie a także Dyrektor, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. W dobie wszędobylskiej technologii, która coraz bardziej absorbuje uwagę młodzieży każda taka inicjatywa jest godna uwagi.

Napisy przed przejściami dla pieszych mają za zadanie zwrócić uwagę pieszego, że zbliża się do ruchliwej ulicy i powinien zachować ostrożność. O finale akcji będziemy informować Państwa na bieżąco.

Źródło: Miasto Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.