OSTRÓDA PAMIĘTAŁA O 1 WRZEŚNIA 1939

Punktualnie o godzinie 14.00 pod pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w Ostródzie rozpoczęły się uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. Wcześniej, bo o godzinie 12:00 w całym powiecie zabrzmiały syreny.  W uroczystościach pod pomnikiem wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych burmistrz Czesław Najmowicz, wójt Bogusław Fijas, starosta Andrzej Wiczkowski oraz służb mundurowych, a także kombatanci, harcerze, młodzież m.in. ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”  i mieszkańcy.

Dziś także obchodzony jest w Polsce Dzień Weterana, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. w 1997 roku. W tym dniu Polacy oddają hołd obrońcom Ojczyzny i wspominają wszystkich tych, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew. W swoim przemówieniu wspomniał o tym burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Zwieńczeniem uroczystości będzie msza św., która rozpocznie się o godzinie 18:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.