OSTRÓDA: TRWA KWALIFIKACJA WOJSKOWA

W Ostródzie młodzi mężczyźni otrzymali wezwania do kwalifikacji wojskowej, która odbywa się w dniach od 28 marca do 5 kwietnia 2024 r. W tym roku swoje pierwsze wezwanie otrzymają 19-latkowie, czyli mężczyźni urodzeni w 2005 roku. Jednakże, to nie jedyna grupa objęta procedurą.

Osoby urodzone między 2000 a 2004 rokiem, które dotychczas nie otrzymały kategorii wojskowej, także zostaną wezwane do udziału. Ponadto, osoby, które w latach 2022 lub 2023 zostały uznane za czasowo niezdolne do służby wojskowej z powodu złego stanu zdrowia, również muszą stawić się na kwalifikację.

Procedurę przeprowadzać będzie Powiatowa Komisja Lekarska, zlokalizowana w budynku Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w Ostródzie.

Warto podkreślić, że brak imiennego wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się na kwalifikację wojskową. Nieobecność bez uzasadnionej przyczyny może skutkować nałożeniem grzywny lub nawet przymusowym doprowadzeniem przez Policję do powiatowej komisji lekarskiej.

źródło: Miasto Ostróda

2 komentarze

A gdzie równouprawnienie?? Dlaczego tylko mężczyźni?? Przecież to jawna dyskryminacja!!!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.