PIĘCIUSET ROWERZYSTÓW POJECHAŁO W RAJDZIE ROWEROWYM DO GLAZNOT

Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów.

W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło ponad 500 rowerzystów. Rajd Rowerowy stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Na trasę wyruszył cały przekrój społeczeństwa – od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Zwieńczeniem, rozpoczynającej się w Kajkowie trasy był rodzinny piknik nieopodal zabytkowego wiaduktu kolejowego w Glaznotach. Uroczystego otwarcia zrewitalizowanego obiektu dokonali Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak, wykonawca inwestycji Transfer – Art System Rafał Grabowski oraz Sołtys Sołectwa Glaznoty Grażyna Gasikowska. W jedną ze ścian obiektu została wmurowana Kapsuła Czasu, zawierająca materiały i wydawnictwa dotyczące Gminy Ostróda oraz regionu ostródzkiego. Gmina Ostróda pozyskała dofinansowanie na tę inwestycje. Do budżetu gminy trafiło ponad 1,5 mln zł  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Rewitalizacja wraz z adaptacją na cele turystyczne zabytkowego mostu dawnej linii kolejowej w m. Glaznoty  wyniosła ponad 1,8 mln zł.

Na mecie na uczestników czekał już posiłek regenerujący siły oraz liczne atrakcje. Tradycyjnie podczas rajdu działała ,,Rajdowa Poczta” – każdy z uczestników miał okazję bezpłatnie wysłać pozdrowienia z rajdu do rodziny i przyjaciół na specjalnie przygotowanych tematycznych pocztówkach.  Podczas pikniku najmłodsi uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z parku rozrywki. Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas tegorocznej imprezy.

Wśród uczestników rajdu, tradycyjnie jak co roku, rozlosowano atrakcyjne nagrody. Nagrodą główną był rower ufundowany przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników za rok na 20-lecie Rajdu Rowerowego.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.